pro objednávky nad 1.500 Kč
zdarma a bez rizika
s kvalitními produkty
máme otevřeno 24 hodin denně
Zjistili jste, že stěny vašeho bytu nebo domu by potřebovaly novou barvu, ale žádný malíř pokojů zrovna nemá, v nejbližší době, čas. To vůbec nevadí. Zvládnete to i svépomocí. Šikovným pomocníkem vám bude váleček na malování.
Práce s ním je snadná a vy malováním nestrávíte celý den. Nanášení barvy na stěnu jde mnohem snáze, než se štětkou. Obejdete se i bez kapání barvy, takže vám následný úklid zabere mnohem méně času. Díky válečku na malování stěn bude barva bez zbytečných čmouh, které by mohl zanechat štětec.
V nabídce naleznete válečky různých velikostí a šířek, vyrobených z různých materiálů. Samozřejmostí jsou válečky dekorativní, se vzorem. S nimi vykouzlíte originální dekorace po celé stěně nebo pouze na jejích částech. Vzor můžete nanášet do středu stěny nebo po obvodu. Fantazii se meze nekladou.
Kromě klasického válečku je k dostání také váleček plnící. Jeho součástí je zásobník na barvu, který zajistí, že váleček nemusíte neustále namáčet. Kromě toho barva nikam nekape a nanášíte ji rovnoměrně. Základní model funguje na ruční nasávání – na váleček snadno připevníte nasávací trubici a natáhnete barvu. Ta se pak čerpá do válečku tlakem na pístnici, která je součástí rukojeti.
Pokud jste se již po nějaké válečku poohlíželi, zjistili jste, že nabídka je opravdu široká. Podle čeho tedy váleček vybírat? Faktorů, které výběr ovlivňují, je hned několik. Především je to šířka válečku, která závisí na velikosti plochy. Velkou roli hraje i materiál, ze kterého je váleček vyrobený. A samozřejmě, je to také povrch, na který budete nanášet barvu.
Základní rozdělení je na válečky malé, střední a velké. Malý (úzký) váleček je vhodný pro natírání místa v rohu nebo za a kolem radiátorů. Do těchto míst se širokým válečkem nedostanete. Střední a široký váleček je pak určený pro natírání větších ploch. Čím je plocha větší, tím větší šířku válečku volte.
U válečků máte možnost prodloužit jejich délku pomocí teleskopické tyče, snadno tak dosáhnete i na horní části stěny nebo na strop a obejdete se bez židle nebo pomocných schůdků.
Budete-li malovat povrch hladký, který představuje třeba sádrokarton nebo omítka ze sádry, použijte váleček s kratšími vlákny, třeba z mikrovlákna nebo polyamidu. Na hrubý povrch, který představuje omítka strukturovaná nebo dekorační, volte raději válečky s vláknem delším, vyrobené z polyamidu.
Pozor si dejte na omítku, která není kvalitní nebo ji tvoří více vrstev. Mohlo by se stát, že se vám omítka na váleček přilepí a vy ji budete muset nejprve opravit. Tady se vyplatí ji oškrábat, opravit a natřít penetrací.
Válečky se vyrábějí z různých materiálů, každý je vhodný na jiný typ povrchu a jiný druh barvy.
Většinou se jedná o kůži nebo vlnu. Tento druh je dobrou volbou pro základovou, disperzní nebo latexovou barvou. Nevýhodou je jeho vyšší cena.
Využijete jej u voděodolných a dalších syntetických barev a na různé povrchy. Ideální volba pro malování rohů.
Tento druh se využívá asi nejčastěji, neboť je celkem kvalitní a cenově dostupný. Použít jej můžete pro barvy interiérové a disperzní. Je určený pro malování plochy hladké nebo středně hrubé.
Tento syntetický materiál je velmi kvalitní a váleček z něj vyrobený je ideální volbou pro velké plochy různých podkladů. Pro natírání tímto typem válečku můžete využít barvy latexové, antikorozní i disperzní.